Atrakcje Regionu - Agroturystyka Kaszuby | Noclegi Kaszuby | Gospodarstwo Agroturystyczne | Alpaki i Alpakoterapia | Tanie Noclegi na Kaszubach | Wczasy nad Jeziorem | Noclegi Pomorskie ...

Przejdź do treści

Menu główne:


Gospodarstwo Agroturystyczne Alpaki na Kaszubach poza wypoczynkiem na terenie gospodarstwa i jego atrakcjami  proponuje również zwiedzenie innych atrakcyjnych miejsc i miejscowości na Kaszubach...Proponowane przez nas przykładowe miejscowości i ich atrakcje.


Podróżując po najbliższej okolicy można napotkać rzeźby 13 kaszubskich duchów, demonów, bogiń czy kaszubskiego wodnika. Postaci znanych z podań i wierzeń ludowych.


Rezerwat Lubygość - znajduje się zaraz za zakrętem. Możemy tu podziwiać przyrodę, wypocząć spacerując po lesie nad wspaniałym jeziorem leśnym a przy okazji zobaczyć Groty Mirachowskie dwie jaskinie z wapienia i zlepieńca o długości 3 i 6 metrów. Pół kilometra dalej dojdziemy do schronu Ptasia Wola oryginalnego bunkra z czasów II Wojny Światowej w którym ukrywali się kaszubscy partyzanci Gryfa Pomorskiego, którego replika znajduje się w Szymbarku.

Diabelski Kamień 1,5 km - znajduje się nad jeziorem kamiennym. Jest to głaz narzutowy o obwodzie 17 metrów i wysokości 3 metrów.

Miłoszewo 2,5 km
- wieś w której znajduje się najbliższe jeziora w którym można łowić ryby, po wykupieniu pozwolenia.

Mirachowo 3,2 km - wieś znajdująca się w Kaszubskim Parku Krajobrazowym, możemy tu zobaczyć Drewniany dwór  Szlachecki stanowiący siedzibę byłego powiatu mirachowskiego  oraz  zabytkową kaplicę z 1740r. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Strysza Buda 4,0 km - znajduje się tu  Kaszubski Park Miniatur gdzie poczujesz się jak Guliwer oraz  Park Gigantów zupełna nowość w Polsce.

Strzepcz 4,5 km - tu znajduje się kąpielisko wiejskie z piaszczysta plażą oraz fitness parkiem gdzie można poćwiczyć na świeżym powietrzu na specjalnie do tego przygotowanych urządzeniach.

Lewino 8,5 km
- miejsce w którym możemy zwiedzić średniowieczne cmentarzysko kurhany.

Sianowo 8,5 km - tutaj możemy odwiedzić  Sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej gdzie znajduje się cudowna figurka matki Boskiej z dzieciątkiem w 1966 została ukoronowana papieskimi koronami. Maryja Sianowska jest patronką przede wszystkim młodzieży. Legenda głosi, że aby zawrzeć szczęśliwy związek małżeński trzeba przybyć do Świętej Pani i pomodlić się przed jej obliczem w tej intencji.

Sierakowice 16,2 km
- małe miasteczko w którym w Parku Ośmiu Błogosławieństw znajduje się Ołtarz Papieski przy którym Jan Paweł II w czerwcu 1999 w Pelplinie odprawił Mszę Świętą oraz zabytkowy kościółek drewniany.

Łapalice 16,5 km
- w tej maleńkiej miejscowości znajduje się największy w Europie i najmłodszy na świecie zamek (nie skończono budowy).

Chmielno
17,6 km - urocza wieś Kaszubska w której znajdziemy między innymi Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów położona nad przepięknym jeziorem po którym możemy popływać wypożyczonym na miejscu sprzętem wodnym.

Kartuzy 21 km - obecnie zwana stolicą Kaszub, spotkamy tu wiele przepięknych domów modernistycznych z lat 30 XX wieku, ciekawostką jest również XIV kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny zakonu Kartuzów z dachem w kształcie wieka trumny oraz wiele innych ciekawych budowli.

Tuchlino 22 km
- znajduje się tu Park Edukacyjny ZOO Egzotyczne Kaszuby gdzie można zrobić sobie zdjęcie z gadem a pod czujnym okiem przewodnika posłuchać o życiu i zwyczajach różnych egzotycznych zwierząt.

Kamienne kręgi w Węsiorach 27 km - Do końca nie wiadomo do jakich celów służyły. Jest  to prawdopodobnie ogromne cmentarzysko a  w dawnych czasach miejsce spotkań i wieców starszyzny oraz sądów plemiennych. Prawdopodobnie w kręgach czyniono również obrządki uzdrowień jest więc to miejsce tajemnicze naładowane pozytywną energią. Zbudowane zostało przez Gotów i Gepidów w I- II wieku Jedyne tego typu miejsca znajdujące się w Polsce można spotkać tylko na Kaszubach. W miejscu tym można się wyciszyć, pospacerować i „naładować akumulatory” specjalną energią, być może kosmiczną, ponieważ i takie legendy krążą o tym miejscu.


Lębork 30 km
- zabytkowe miasto położone na krańcu Puszczy Kaszubskiej gdzie możemy zobaczyć aż 16 obiektów znajdujących się na Liście Dziedzictwa oraz 120 wpisanych do Ewidencji Zabytków w tym Zamek Krzyżacki czy przepiękne mury obronne z wieżami.

Wejherowo 34 km
- według starych podań stolica Kaszub,  stanowi element małego trójmiasta kaszubskiego na które składa się jeszcze Reda i Rumia. Na zwiedzenie zasługuje tu przede wszystkim przepiękna Kalwaria Wejherowska czy też Pałac Keyserlingków i Przebendowskich (obecnie siedziba Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej) oraz wiele innych zabytków jak klasztor Franciszkanów gdzie znajdują się krypty rodziny Wejherów i Przebendowskich.    

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego