Atrakcje Regionu 2 - Agroturystyka Kaszuby | Noclegi Kaszuby | Gospodarstwo Agroturystyczne | Alpaki i Alpakoterapia | Tanie Noclegi na Kaszubach | Wczasy nad Jeziorem | Noclegi Pomorskie ...

Przejdź do treści

Menu główne:


Szymbark 35 km - położony jest w tzn.: Szwajcarii Kaszubskiej u podnóża wzgórza Wierzyca na którym znajduje się punkt widokowy. Zimą staje się jednym z zimowych ośrodków narciarskich Kaszub, a cały rok można zwiedzać Centrum Edukacji i Promocji Regionu gdzie znajdziemy dom do góry nogami oraz największy fortepian świata i obecnie już dwie najdłuższe deski świata, oraz wiele innych ciekawostek.

Żukowo 35,5 km
- możemy tu obejrzeć kościół i klasztor norbertanek z XIII wieku czy działający w tym samym miejscu młyn i piekarnię norbertanek  oraz elektrownie wodną na Raduni uruchomioną w 1910r.

Kościerzyna 41 km
- zwana sercem Kaszub, znajdziemy tu wiele atrakcji np.: Muzeum Kolejnictwa, Kościół Św. Trójcy w którym znajduje się cudowny Obraz Matki Boskiej Kościerskiej, Muzeum Ziemi Kościerskiej, przepiękny rynek na którym można skosztować potraw regionalnych i wiele  innych atrakcji np. aquapark.

Wdzydze Kiszewskie 54 km
- tutaj znajduje się Muzeum Kaszubski Park Etniczny zajmuje 22 ha i posiada ponad 50 obiektów w których zobaczymy jak żyło się kiedyś.

Będomin 47 km
- tutaj w będomińskim zabytkowym dworku szlacheckim znajduje się Muzeum Hymnu Narodowego.

Gniewino 48 km
- w tej maleńkiej miejscowości położony jest kompleks turystyczno-rekreacyjny Kaszubskie Oko. Znajduje się tu niezwykła wieża widokowa, pole do mini golfa czy ziemne pole szachowe a także STOLEMY Kaszubskich siłaczy, według legend pierwszych mieszkańców Kaszub.

Sopot 51 km
- kurort nadmorski, miasto uzdrowiskowe gdzie znajduje się przepiękny Dom Zdrojowy od którego prowadzi w morze najdłuższe w Europie drewniane molo spacerowe. Tutaj znajduje się też Opera Leśna z 1909r., latarnia morska i przepiękny deptak przy którym stoi jedyny w swoim rodzaju Krzywy Domek. W Sopocie odbywa się wiele ciekawych imprez i Festiwali szczególnie latem. Ciekawostką jest również Grodzisko Skansen Archeologiczny żyjący dawnym życiem oraz Muzeum Sopotu. Na sopockim Hipodromie znajdziemy coś dla wielbicieli hazardu i koni czyli wyścigi konne.

Mechowo 51 km
- atrakcją tej maleńkiej miejscowości są Groty Mechowskie utworzone z piaskowca i zlepieńca od 1955 roku uznane za pomnik przyrody nieożywionej.

Gdynia 52 km
- miasto wchodzące w skład Trójmiasta (Gdańsk-Sopot-Gdynia) nowoczesne bogate miasto posiadające niezwykłe multimedialne muzeum Miasta Gdyni. Poza tym możemy zwiedzić muzeum Marynarki Wojennej oraz okręty takie jak Dar Pomorza czy Błyskawicę. Spacerując po skwerze Kościuszki reprezentacyjną ulicą Gdyni spotkamy także wieżowiec zbudowany nad samym brzegiem morza… Sea Towers a mijając go dojdziemy do Akwarium Gdyńskiego. Możemy także pospacerować bulwarem nadmorskim który rozciąga się na długości 1,5 km wzdłuż ogromnej plaży zachęcającej do wypoczynku. Gdynia poza wieloma zabytkami posiada również kilka teatrów gdzie miło można spędzić czas oraz Centrum nauki Experyment. A gdy udamy się do Rezerwatu kamienna Góra będziemy mogli podziwiać panoramę Gdyni z lotu ptaka.

W Orłowie (cz
ęść Gdyni) możemy pospacerować na molo a na plaży podziwiać przepiękne klify orłowskie z których rozciąga się przepiękny widok na morze. Znajduje się tu także dom Stefana Żeromskiego.

W Kolibkach
(część Gdyni) znajdziemy Park Rozrywki czyli ściany wspinaczkowe, paintball, quady i wiele innych atrakcji.

W Rewie (miejscowość nieopodal Gdyni) poczujemy się jak na Riwierze i tak nazywane jest to miejsce, jest to zatoka w Zatoce. Nazwa wzięła się od piaszczystej mielizny ciągnącej się od czubka cypla, niemal nieprzerwanie, do brzegu Mierzei Helskiej a raz w roku organizowany jest tu marsz śledzia czyli marsz pieszy o długości ok. 12 km, odbywający się po Rybitwiej Mieliźnie w Zatoce Puckiej, pomiędzy Kuźnicą i Rewą. Jest to wyśmienite miejsce do uprawniania windsurfingu i alternatywa dla zatłoczonych Chałup. We wsi znajduje się zaś Aleja Zasłużonych Ludzi Morza.

Gdańsk 56 km
- najstarsze miasto Trójmiasta ma ponad tysiąc lat, stolica woj. Pomorskiego. Posiada bardzo dużo zabytków i muzeów wartych zwiedzenia jak np.: Muzeum Archeologiczne, Narodowe Muzeum Morskie czy Sołdek-statek muzeum. Znajduje się tu również Muzeum Narodowe i Muzeum Historyczne Miasta Gdańska. Możemy także zwiedzić świetnie zachowaną twierdzę Wisłoujście oraz najnowsze muzeum Europejskie Centrum Solidarności. Przechadzając się uliczkami Starego Miasta możemy podziwiać zabytkowe kamieniczki oraz nowe wrastające w wolne przestrzenie nad którymi góruje  Bazylika Mariacka największa  świątynia na świecie zbudowana z cegły. Dodatkową atrakcją może być również zwiedzenie Stadionu PGE Arena - czwartego stadionu w kategorii EUFA, jego pojemność to ponad 43 tys. Miejsc. Gdańsk również posiada swoje molo, położone na jednym z gdańskich kąpielisk  Gdańsk-Brzeźno.

ZOO w Gdańsku
- jest to miejsce cudowne, gdzie możemy spędzić cały dzień na przyglądaniu się życiu zwierząt. Duże woliery dają zwierzętom komfort mieszkania a zwiedzającym możliwość podglądania zwierząt w ich codziennym życiu. Dodatkowo możemy zwiedzić Park Dinozaurów lub poszaleć w Parku Linowym.

Westerplatte
- 10 km od centrum Gdańska znajduje się Westerplatte - symbol wybuchu II Wojny Światowej, miejsce gdzie możemy poznać historie pierwszych dni wojny.

Łeba 61 km
- położona na Wybrzeżu Słowińskim miejscowość gdzie możemy zobaczyć największe wydmy ruchome w Polsce znajdujące się w Słowińskim Parku Narodowym wpisanym na Listę Światowej Sieci Rezerwatów. Z zabytków pozostały mury kościoła Św. Mikołaja w Starej Łebie. W drodze na wydmy spotkamy wyrzutnie rakiet V2 – tajny niemiecki poligon wojskowy, a w samej Łebie Park Dinozaurów, wystawę przepięknych motyli w niezliczonej wprost ilości.

Kluki
- kawałeczek od Łeby znajduje się Skansen - Muzeum Wsi Słowińskiej gdzie odbywają się cykliczne imprezy folklorystyczne.

Bytów 63 km
- tutaj możemy zwiedzić stary Zamek Krzyżacki oraz cerkiew, ponadto znajduje się tu wiele innych ciekawych zabytków domy modernistyczne czy młyn zamkowy.

Hel 97 km
- miasteczko położone na Mierzei Helskiej posiadające wiele plaż od strony otwartego morza jak i zatoki Gdańskiej, można tu także przypłynąć statkiem lub tramwajem wodnym z Gdańska, Gdyni czy Sopotu.  Znajduje się tu Muzeum Rybołówstwa, latarnia morska, Muzeum Obrony Wybrzeża i Skansen Broni Morskiej. Główna uliczka Helu to maleńkie rybackie domki w których znajduje się wiele restauracji gdzie można zjeść pyszną świeżą rybkę, a po rybce warto zwiedzić Fokarium, jedyne takie miejsce w Polsce gdzie na świat przychodzą co roku młode foki. W drodze na Hel mijamy  Rezydencje Prezydenta z ogromnym terenem leśnym otoczonym wysokim płotem.

Zachęcamy naszych Gości do odwiedzenia tych jak i wielu innych miast i miasteczek oraz innych ciekawych miejsc naszego regionu, ponieważ o wszystkich nie da się tu napisać.
Nasz region obfituje w rożnego rodzaju atrakcje i na pewno każdy znajdzie cos dla siebie, mamy tu przepiękne rezerwaty przyrody dla wielbicieli natury oraz niezliczone Muzea i zabytki dla lubiących poznawać nowe miejsca. Dla osób aktywnie wypoczywających mamy czyste,  jeziora gdzie można popływać lub wypożyczyć sprzęt wodny a dla wędkarzy także jeziora z pozwoleniem na łowienie pysznych rybek. Dla grzybiarzy lasy obfite w grzyby od mało znanych płachetek kołpakowatych poprzez koźlaki i podgrzybki do prawdziwków i opieńków. Dla miłośników sportu: końskie gonitwy, mistrzostwa żeglarskie,turnieje piłki plażowej, a dla dzieci parki rozrywki z dinozaurami, parkami linowymi czy quadami. A więc dla każdego cos miłego.Poza zaproponowanymi tu miejscami dużą wiedzę
posiada gospodarz i na pewno się nią podzieli. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego